Pisarze dla dzieci i młodzieży na Podlasiu

6. sierpień 2015
3/DM
dr Anna Nosek

Liczba godzin dydaktycznych 20h

Celem kursu jest wprowadzenie w problematykę literatury regionalnej dla dzieci i młodzieży.

Do kogo skierowany jest kurs

Osoby dorosłe, które pragną poszerzyć swą wiedzę na temat pisarzy i twórczości literackiej w regionie.

1. Literatura dla dzieci i młodzieży na Podlasiu – historia i współczesność.
  2. Współcześni twórcy – przegląd.
  3. Wybrane formy i gatunki twórczości (kołysanki, bajki, bajeczki, piosenki, wywracanki, wiersze logopedyczne i ortograficzne, wierszowane kawały dla dzieci; komiksy; opowiadania i powieści dla młodzieży).
  4.  Wybrane tematy i motywy twórczości.
  5. Problematyka regionalna (obraz Podlasia) we współczesnej literaturze dla dzieci.
  6. Legendy Podlasia.
  7. Współpraca placówek kulturalnych, szkół i bibliotek województwa podlaskiego z pisarzami regionu.

Kurs zapewnia zdobycie wiedzy na temat pisarzy oraz twórczości dla dzieci i młodzieży w regionie (na Podlasiu); kształtuje umiejętność analizy i interpretacji tekstów przeznaczonych dla młodego odbiorcy; promuje postawę otwarcia na zgłębianie i upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego swojego miasta oraz regionu.

Aktywna obecność na zajęciach (min. 80% obecności).

Rezerwuj kurs: Pisarze dla dzieci i młodzieży na Podlasiu