Robotyka dla ojca i syna

Data rozpoczęcia:
Po zebraniu się grupy
Data zakończenia:
Po zebraniu się grupy
Ostatnia odsłona:
25. wrzesień 2017
Kod:
42/MI
Odsłon:
1809
Cena:
200,00 PLN
Wykładowca:
mgr Andrzej Stasiewicz

Opis

Liczba godzin    20
Założenia i cele ogólne kursu    

Tego roku nie będziesz się nudzić. Będziesz uciekać ze szkoły, aby zmontować nowy zespół widzenia dla swojego robota, albo wypróbować kolejny pomysł na oprogramowanie silników napędowych. Nic już nie będzie w stanie zatrzymać Cię w marszu ku spotkaniu ze Sztuczną Inteligencją. Nic już nie będzie takie samo ...
Zajęcia są adresowane do dzieci oraz dorosłych, zainteresowanych elektroniką i programowaniem komputerów. Podczas zajęć zbudujesz działające układy i maszyny elektryczne, a następnie oprogramujesz je według naszych wskazówek i wyjaśnień. Otrzymujesz od nas inżynierską wiedzę, ugruntowaną przemyślaną serią ćwiczeń.

Do kogo skierowany jest kurs    

Uczniowie począwszy od najmłodszych lat szkolnych z zamiłowaniem do programowania i elektroniki. Szczególnie pożądane grupy: rodzic (opiekun) - dziecko.
Nie jest wymagana jakakolwiek wiedza z robotyki.

Program kursu    

Poznanie budowy i programowania komputera Arduino. Budowa elektroniki zewnętrznej (diody świecące, brzęczyki, silniki, fotoreceptory, ...). Budowa czterosilnikowego pojazdu. Oprogramowanie do sterowania pojazdem. Integracja pojazdu ze smartfonem.
Każdy uczestnik (opiekun - dziecko to jeden uczestnik) otrzyma na własność części elektroniczne o wartości ok. 150 zł.

Wiedza i umiejętności, które nabędą uczestnicy kursu    

Uczestnicy na zajęciach samodzielnie zbudują robota. Posiądą wiedzę na temat budowy i oprogramowania innych układów elektronicznych, sterowanych procesorem Arduino.


Warunki ukończenia kursu    

Uczęszczanie. Odrabianie prac domowych (oprócz zajęć w pracowniach Uniwersytetu Uczestnik będzie intensywnie pracować także w domu).


Rezerwuj kurs: Robotyka dla ojca i syna

Cena za kurs

Podstawowe Informacje

Dodatkowe Informacje

* Wymagane pola