• Strefa biologii i chemii
    Strefa biologii
    i chemii

Zagadki przyrody - zajęcia eksperymentalno-przyrodnicze dla przedszkolaka i rodzica

Data rozpoczęcia:
Po zebraniu się grupy
Data zakończenia:
Po zebraniu się grupy
Ostatnia odsłona:
7. październik 2014
Kod:
9/BCH
Odsłon:
9013
Cena:
280,00 PLN za kurs
Wykładowca:
dr Aneta Polewko-Klim

Opis

Liczba godzin: 20

Założenia i cele ogólne kursu          

Zajęcia eksperymentalno-przyrodnicze pozwolą zapoznać się bardzo młodemu człowiekowi z niesamowitymi zjawiskami fizycznymi. Program zawiera pomysły na eksperymenty i doświadczenia naukowe i pseudonaukowe. Ideą jest przygotować treści świata nauki w sposób tak uproszczony by najmłodsi mogli go zrozumieć i cieszyć się możliwością poznawania świata. 

Cele ogólne:

  • zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecka poprzez zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym,
  • odkrywanie fascynującego świata przyrody i techniki,
  • rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy rodzicem i dzieckiem poprzez wspólną zabawę

Do kogo skierowany jest kurs  

Dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich rodziców

Program kursu 

Podczas prowadzonych zajęć dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy naukowiec, zgłębiając zagadki otaczającego je świata. Bez specjalnego wysiłku pozna podstawowe prawa fizyki. Na każdych zajęciach dzieci i rodzice realizować będą inny projekt. Projekty związane będą z pięcioma blokami tematycznymi t.j.: wodą, powietrzem, światłem, dźwiękiem i elektrycznością. Realizacja każdego projektu to prawdziwe wyzwanie, które pomaga dostrzec magię nauki, zrozumieć jak ciekawą przygodą może być zgłębianie tajemnic, szukanie odpowiedzi na z pozoru proste, ale jakże genialne pytania. Dzieci dowiedzą się między innymi: dlaczego niektóre ciała toną a niektóre pływają, czy można zważyć powietrze, co to takiego ciśnienie atmosferyczne i do czego one jest potrzebne, jak powstaje dźwięk i czy można go zobaczyć. Podczas zajęć ze światłem odkryją fascynujący świat kolorów, dowiedzą się jak powstaje tęcza, zapoznają się z urządzeniami optycznymi ich budową i zastosowaniem i zasadą działania (aparat fotograficzny, mikroskop, teleskop). Podczas zajęć z elektryczności dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa mogą spowodować urządzenia elektryczne,  w jaki sposób wytwarza się prąd, jak działa żarówka i wiele innych fascynujących rzeczy. Na poszczególnych zajęciach dziecko i rodzic wspólnie tworzą różne pomoce naukowe, a następnie przy ich wykorzystaniu wykonują  eksperyment. Wybrane eksperymenty są pokazywane na żywo a maluchy obserwują i często entuzjastycznie uczestniczą w przeprowadzanych doświadczeniach.

Wiedza i umiejętności, które nabędą uczestnicy kursu

Rodzice zdobędą wiedzę w jaki sposób bawić się z dziećmi jednocześnie ucząc swoje pociechy. Nauki ścisłe w społeczeństwie uchodzą za trudne i niezrozumiałe, dlatego wspólne zajęcia pokażą  rodzicom  jak w ciekawy i fascynujący sposób można bawić i jednocześnie wspólnie odkrywać niezwykły zjawiska przyrodnicze.

Warunki ukończenia kursu

Aktywne uczestnictwo na zajęciach


Rezerwuj kurs: Zagadki przyrody - zajęcia eksperymentalno-przyrodnicze dla przedszkolaka i rodzica

Cena za kurs

Podstawowe Informacje

Dodatkowe Informacje

* Wymagane pola