Integracja Europejska

27. czerwiec 2014
18/PR
dr Agnieszka Piekutowska

Zakładanym celem kursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z integracją europejską poprzez przekazanie w sposób interesujący wiedzy z zakresu Unii Europejskiej (geneza, cele, instytucje, państwa członkowskie Unii Europejskiej). Celem kursu jest także wyjaśnienie podstawowych mechanizmów integracji europejskiej oraz wybranych form integracji – jak unia gospodarczo walutowa. Uczestnikom kursu przedstawiona zostanie także wiedza z zakresu roli Polski i miejsca Polski w integracji europejskiej.

1. Geneza Unii Europejskiej – 2h
  2. Symbole Unii Europejskiej – 2h
  3. Państwa członkowskie UE (zajęcia z mapą) – 2h
  4. Zróżnicowanie w Unii Europejskiej – kultura i obyczaje w poszczególnych państwach – 2h
  5. Cele i zadania  Unii Europejskiej – 2h
  6. Instytucje Unii Europejskiej – 2 h
  7. Polska w Unii Europejskiej – 2h
  8. Euro – wspólna waluta europejska – 2h

• Uczestnicy kursu zdobędą podstawową, ugruntowana wiedzę z zakresu integracji europejskiej, genezy Unii Europejskiej, jej celów i zadań;
  • Forma zajęć zakłada aktywny udział uczestników (dyskusja, prezentacja), stąd wśród założonych efektów kształcenia jest wzmocnienie umiejętności prezentacji, zabierania głosu podczas dyskusji w grupie i prezentowania własnych opinii.

• Obecność na co najmniej 60% zajęć
  • Praca na zaliczenie dostosowana do wieku dzieci i młodzieży

Rezerwuj kurs: Integracja Europejska