Ciekawostki matematyczne i logiczne dla gimnazjalistów

14. październik 2014
38/MI
dr Tomasz Czyżycki

Celem kursu jest wszechstronny rozwój intelektualny młodzieży osiągany poprzez rozwiązywanie ciekawych, inspirujących do myślenia zagadnień matematycznych oraz logicznych.

Do kogo skierowany jest kurs

Kurs skierowany jest do uczniów klas 2 i 3 gimnazjum, zainteresowanych matematyką i logicznym rozumowaniem.

Na zajęciach będą rozwiązywane ciekawe, niestandardowe zadania matematyczne oraz zagadki logiczne, dostosowane do poziomu wiekowego uczestników. Dyskusja różnych sposobów rozwiązania i prezentowane niestandardowe pomysły zapewnią uczestnikom trening wyobraźni w sferze ogólnej i rozwój intuicji matematycznej oraz poznanie piękna otaczającego nas świata.

Najważniejsze umiejętności, które nabędą uczestnicy kursu to wyćwiczenie wyobraźni i poszerzenie wiedzy w sferze matematyki. Poza tym uczniowie będą mieli okazję pracować w grupie, rozwiązywać niestandardowe problemy matematyczne oraz przejawiać nieskrępowaną aktywność intelektualną, co pozwala na wszechstronny rozwój, odkrywanie i realizację własnych zainteresowań.

Obecność na zajęciach

Rezerwuj kurs: Ciekawostki matematyczne i logiczne dla gimnazjalistów