Strefa prawa

29. kwiecień 2014
29/PR
dr Izabela Kraśnicka

Celem kursu jest zapoznanie słuchaczy z podstawowymi prawami pasażerów linii lotniczych wylatujących z i przylatujących na terytorium Unii Europejskiej. Słuchacze dowiedzą się jakie mają prawa w przypadku odwołania, opóźnienia, overbooking’u lotu a także w razie zgubienia, zniszczenia bagażu. Wskazana zostanie procedura postępowania i wzory pism wykorzystanych w owej procedurze.

1. Prawo lotnicze: międzynarodowe, europejskie, polskie – zagadnienia wprowadzające.
  2. Konwencja montrealska o ujednoliceniu niektórych zasad dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego z 1999 roku – zasady odpowiedzialności przewoźnika lotniczego.
  3. Prawo Unii Europejskiej – tzw. Rozporządzenia pasażerskie z 2004 roku.
  4. Prawo polskie – Ustawa prawo lotnicze z 2002 roku i Urząd Lotnictwa Cywilnego.
  5. Linie lotnicze a tanie linie lotnicze.
  6. Prawa pasażerów.
  7. Zasady odpowiedzialności i odszkodowanie.
  8. Procedura postępowania.

• Znajomość podstaw prawnych dotyczących praw pasażerów, Znajomość instytucji odpowiedzialnych za procedury postępowania.
  • Umiejętność posługiwania się aktami prawnymi, umiejętność sporządzenia pisma w procedurze o odszkodowanie

Zaliczenie testowe

Rezerwuj kurs: Prawa pasażerów linii lotniczych